Opieka

Różniaste różności!
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 133
Rejestracja: 26 gru 2019, 22:30

Opieka

Post autor: Majka »

Jakie jest Wasze zdanie na temat calodziennej opieki seniora? Nam bardzo to odpowiada, uważam, ze to super rozwiązanie dla rodzin, które nie chcą oddawać osoby starszej na stałe do domu opieki. My babcię zawozimy do ośrodka rano a popołudniu odbieramy, przebywa tam po prostu w naszych godzinach pracy. To idealne rozwiązanie. Wybraliśmy Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ bo spodobały nam się ich warunki, terapia zajęciowa i miłe opiekunki.
Awatar użytkownika
elixa
Posty: 123
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:31

Re: Opieka

Post autor: elixa »

Ja uważam, że dla starszej osoby zdecydowanie lepiej wynająć opiekunkę lub samemu zadbać o taką osobę. Jak to mówią starych drzew się nie przesadza. Ja póki co wspólnie z mamą dajemy radę z opieką nad babcią. Często szukam wartościowych wiadomości dotyczących opieki w sieci. Chociażby na stronie https://www.mamswietnaprace.pl/praca-opiekunki/ znalazłam wiele cennych porad. Taką wiedzę powinien posiadać każdy, kto ma przy sobie seniora potrzebującego opieki i pomocy.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 386
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:39

Re: Opieka

Post autor: Zdzisiek78 »

W życiu bywają różne sytuacje, nie można zbyt pochopnie nikogo oceniać i podejmować takich decyzji. My również opiekowaliśmy się przez kilka lat dziadkiem. Jak bardzo zmieniło to mojego tatę, to tylko wiem ja i najbliżsi. Kiedy babcia była w podobnym stanie zdecydowaliśmy się, że przeniesie się do domu opieki https://milorstowo.pl/ . To była jej decyzja. Tam ma doskonałą opiekę, lekarzy na miejscu i rehabilitację. My odwiedzamy ją co tydzień, dokładne tak jak było to wcześniej.
Awatar użytkownika
agata7
Posty: 174
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Opieka

Post autor: agata7 »

Tutaj https://zycieseniora.com/finanse/zasile ... z-wiedziec można sobie poczytać na temat zasiłku opiekuńczego. Myślę, że warto dowidzieć się więcej na ten temat, bo taka wiedza naprawdę może się przydać. Taki zasiłek może być ogromnym wsparciem. Trzeba korzystać z takiego rozwiązania, jeśli się należy.
Awatar użytkownika
oberyna
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2020, 12:12

Re: Opieka

Post autor: oberyna »

Ja też zastanawiam sie nad domem seniora dla mamy. Myślę dokładniej nad http://podtopolami.pl decyzja o domu opieki podjęta jest ze względów bezpieczeństwa - ja w domu nie mam odpowiedniego sprzętu, nie mam tez funduszy na remont w tym zakresie. Wiem, że tam mama ma odpowiednie wyposażenie, całodobowa opiekę, a ja mogę ich odwiedzać jak często tylko zdołam.
Awatar użytkownika
elixa
Posty: 123
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:31

Re: Opieka

Post autor: elixa »

Co do domu seniora to wszystko jest zależne od cen i od tego czy osoba wymaga całodobowej opieki. W przypadku mojej babci po prostu zatrudniliśmy opiekunkę na trzy dni w tygodniu i to zdecydowanie wystarcza. Kiedyś oglądaliśmy program ukryta kamera i naszła nam myśl by kupić taką kamerę i przeszpiegować opiekunkę babci. Finalnie mikro kamera wifi została zakupiona i schowana między książkami. Wyszło na to, że opiekunka jest w porządku. Mimo wszystko popieram takie rozwiązania w kwestii opieki nad bliskimi.
zośka

Re: Opieka

Post autor: zośka »

Opieka jak wiadomo bardzo potrzebna jest osobom starszym. U nas nie jest jeszcze tak popularne wynajmowanie opiekunki jak na zachodzie. Wiadomo, że chociażby w Niemczech taka praca zdecydowanie bardziej się opłaca. Ofert pracy nie brakuje, można znaleźć je chociażby tutaj https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/
Ludwiką

Re: Opieka

Post autor: Ludwiką »

Zgadzam się, że opieka nad starszą osobą w dodatku schorowaną nie jest rzeczą łatwą. Trzeba mieć na uwadze bardzo dużo rzeczy. Zdrowie, dietę, wizyty u lekarza lub jego w domu pacjenta, badania, zakupy, sprzątanie. Osoba starsza powinna mieć również jakieś zajęcia, spotykać się z innymi ludźmi. Uważam, że dużą pomocą może okazać się portal https://zycieseniora.com/zdrowie-senior ... terminowej
mrówka

Re: Opieka

Post autor: mrówka »

Jeśli o opiekę nad seniorami chodzi to najlepsza moim zdaniem będzie opiekunka. Tak szczerze mówiąc to sama zastanawiam się nad podjęciem takiej pracy, tyle że na terenie Niemiec gdzie jest ona mocno ceniona. Przeglądając internet w poszukiwaniu ważnych dla mnie wiadomości natrafiłam między innymi na ten artykuł https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/c ... ki/1200831 .
Awatar użytkownika
madame
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19

Re: Opieka

Post autor: madame »

Mam znajomą opiekunkę i powiedziała mi, że mało który opiekun wie jak poprawnie zająć się osobą chorą np. na udar. W tym przypadku ważna jest aktywizacja chorych. Na stronie https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ jest opisane szczegółowo jak się za to zabrać.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 316
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:23

Re: Opieka

Post autor: pieknyolek »

oberyna pisze: ↑19 lis 2020, 20:09 Ja też zastanawiam sie nad domem seniora dla mamy. Myślę dokładniej nad podtopolami.pl decyzja o domu opieki podjęta jest ze względów bezpieczeństwa - ja w domu nie mam odpowiedniego sprzętu, nie mam tez funduszy na remont w tym zakresie. Wiem, że tam mama ma odpowiednie wyposażenie, całodobowa opiekę, a ja mogę ich odwiedzać jak często tylko zdołam.
Ja Ci moge polecić dom seniora koło Szczecina: http://wiejskieklimaty.net/home/som-opi ... opomorskie

Obrazek
goska

Re: Opieka

Post autor: goska »

U mnie sprawdziła się opieka domowa Zamość, do babci przyjeżdża pielęgniarka, zresztą bardzo sympatyczna, która się nią zajmuje i muszę przyznać, że babcia jakby lepiej wygląda, wróciły jej siły, znów zaczęła jeść, chętniej rozmawia i przestała przesypać cały dzień.
Miśka

Re: Opieka

Post autor: Miśka »

Moim zdaniem decyzja o oddaniu bliskiej osoby do domu opieki nigdy nie jest łatwa. I nie wolno nigdy nikogo oceniać. Jeśli sami nie przeszliśmy przez proces opieki nad bliską, schorowaną osobą, to nie możemy zrozumieć innych. W takich sytuacjach pomocne są artykuły na stronie https://zycieseniora.com . Znajdziecie tam wiele cennych porad i wskazówek.

e-naturalna
agataa

Re: Opieka

Post autor: agataa »

Myślę, że spodoba wam się jednak Dom seniora warszawa . Ogólnie jeśli chodzi o opiekę tutaj to jest ona na naprawdę wysokim poziomie, dodatkowo też personel bardzo dba o swoich podopiecznych co jest też plusem
Viktoriaa

Re: Opieka

Post autor: Viktoriaa »

Dom seniora to dobre ale nie jedyne rozwiązanie, warto o tym pamiętać. Sporo osób decyduje się też na zatrudnienie prywatnej opiekunki. jest wiele firm, które świadczą tego typu usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne. Na pewno warto poczytać o Symeon https://facebook.com/symeonopieka/ . Działają w branży od lat, zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych opiekunów, ich oferta jest skrojona na miarę indywidualnych potrzeb klienta.
kapka

Re: Opieka

Post autor: kapka »

Gdy się starzejemy, w naturalny sposób zaczynamy bardziej martwić się o zdrowie naszych bliskich w podeszłym wieku. Obawy te nasilają się, gdy cierpią oni na poważne choroby, takie jak choroba Alzheimera. Ważne jest, aby znaleźć skuteczne leczenie alzheimera, aby poprawić ich ogólny stan zdrowia i poprawić jakość ich życia.
Awatar użytkownika
tormundmilk
Posty: 441
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:52

Re: Opieka

Post autor: tormundmilk »

Jeśli poszukujecie dobrej jakości przychodni onkologicznej, to moim zdaniem warto zajrzeć na https://onkolmed.pl/. To miejsce nie tylko leczy ciało, ale także zapewnia wsparcie i opiekę, której potrzebujecie w trudnych chwilach. Myślę, że warto tam zajrzeć.
ODPOWIEDZ