Ochrona danych osobowych w firmie

Różniaste różności!
Awatar użytkownika
Diana
Posty: 411
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: Diana »

Witajcie,
jak dbacie o ochronę danych osobowych w Waszych firmach? Macie na to jakieś sposoby? My na przykład zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie specjalnego audytu zgodności z przepisami RODO, o którym mowa na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... ci-z-rodo/. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, co w naszej firmie pod tym kątem działa dobrze, a co należy poprawić ;) Wam również polecamy taki audyt, naprawdę warto ;)
Awatar użytkownika
elixa
Posty: 123
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:31

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: elixa »

Tak w temacie ochrony danych to też zależy mi na bezpiecznym dostęp do internetu. Zaczęłam szukać informacji na ten temat w sieci. Natrafiłam na https://vpn.co.pl . Informacje z tej strony wiele mi wyjaśniły. Takie połączenia szyfrowane moim zdaniem będą dobrym rozwiązaniem, w które warto zainwestować.
Awatar użytkownika
marcin3428
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2019, 6:26
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: marcin3428 »

Ochrona danych osobowych jest bardzo istotna, szczególnie biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkowników jak i prawo, warto też samemu na to uważać przeglądając Internet. Na blogu https://bezpiecznyvpn.pl/ można znaleźć o tym trochę informacji.
Awatar użytkownika
rewelacja
Posty: 61
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:37

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: rewelacja »

W związku z przepisami dotyczącymi RODO w każdej firmie trzeba zachowywać ostrożność jeśli chodzi o dane na przykład klientów. Niezbędne jest odpowiednie niszczenie dokumentów. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://esbud.pl/oferta/niszczenie-dokumentow/. To firma z Poznania, która oferuje takie usługi jak między innymi pozbywanie się odpadów czy niszczenie dokumentów zgodnie z normą din 66399.
Piotruś

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: Piotruś »

Ochrona danych w firmie jest bardzo ważna i należy ją traktować poważnie dlatego warto skorzystać z oferty https://www.isecure.pl/ Nie tylko przeprowadzą audyt w firmie ale także wprowadzą odpowiednie procedury i należycie przeszkolą pracowników. Dzięki nim masz pewność że bezpieczeństwo w firmie będzie na najwyższym poziomie.
Kłaczek

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: Kłaczek »

RODO zasady przetwarzania danych to istotny element na którym powinny się aktualnie skupić firmy zwłaszcza te które przetwarzają dużą ilość takich danych. Zaleca się przeszkolić pracowników i przeprowadzić odpowiednie audyty chyba że nie straszne milionowe kary. Na rynku jest szereg takich szkoleń więc warto się zainteresować.
polina7

Re: Ochrona danych osobowych w firmie

Post autor: polina7 »

Warto przede wszystkim zadbać o to, aby po okresie archiwizacji dokumenty zostały zniszczone. Nie trzeba tego robić samodzielnie. Można bowiem takie zadanie zlecić specjalistycznej firmie. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tu5taj https://www.liderpak.pl/niszczenie-dokumentow/ . Macie tam bowiem wszystko bardzo dokładnie opisane. Uważam, że warto przede wszystkim stawiać na jakość i przede wszystkim profesjonalne usługi, które faktycznie się sprawdzą.
ODPOWIEDZ