Dwujęzyczna matura

Różniaste różności!
Awatar użytkownika
dorada
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:06

Dwujęzyczna matura

Post autor: dorada »

Moja córka zastanawia się nad wyborem liceum. Chciałaby zdawać dwujęzyczną maturę IB aby mieć więcej możliwości jeśli chodzi o studia za granicą. Zastanawia się więc nad Szkołą Europejską: https://szkolaeuropejska.pl/. Wiecie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
tymonka
Posty: 20
Rejestracja: 03 cze 2019, 11:52

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: tymonka »

"Ja też chciałabym by moje dziecko zdawało maturę dwujęzyczną. Córka jest co prawda dopuiero w podstawówce ale sądzę, ze też podejmie taką decyzję. Z nauką nie mamy żadnych problemów ale to ogromna zasługa szkoły, w jakiej uczy się na co dzień - gdańska Te Vizja https://gdansk.tevizja.pl/#_ga=2.206017 ... 1518604893 . Wysoki poziom, wiele rozwijającychn zajęć fakultatywnych, rozsądne czesne. Super nauczyciele ( z dyrekcją włącznie)."
Awatar użytkownika
kira29
Posty: 342
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:00

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: kira29 »

Przygotuj się do niej wraz z https://sklep.terazmatura.pl/ i zyskaj wiedzę, umiejętności i klucze, które pozwolą Ci na jak najlepsze rozwinięcie swoich możliwości w tym temacie. Taka matura, pozwoli na naprawdę wiele i sprawi, że droga na studia i do Twojej przyszłej kariery, będzie stać przed Tobą otworem.
Awatar użytkownika
Zawilka
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2019, 13:57

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: Zawilka »

Skoro mówicie już o maturze,to może warto przemyśleć ofertę jednej ze szkól wyższych w Warszawie,oferująca studia podatkowe na najwyższym, europejskim poziomie.Ukończenie tego typu uczelni to wielkie możliwości.Mimo,iż płacimy podatki cały czas wielu ludzi ma z nimi wielki problem,nie radzi sobie z ich naliczaniem ,nie rozumie systemu ich działania, gubi się podczas ich rozliczania,taki kierunek to najlepsze co można wybrać.
Awatar użytkownika
Diana
Posty: 411
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: Diana »

Moim zdaniem zanim przystąpi się do takiej matury dwujęzycznej, warto wziąć najpierw udział w jakimś profesjonalnym kursie językowym. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -mlodziezy możecie zapoznać się z ofertą takiego kursu organizowanego przez Szkołę Językową ProfiLingua, polecam ;) Jestem przekonana, że na pewno się Wam to w życiu przyda ;)
Awatar użytkownika
Yrksjdw98
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2020, 20:55

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: Yrksjdw98 »

bardzo dobry pomysł.
-
serwis apple katowice
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:04

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: AbiUbu »

Egzamin dobrze by było dopasować pod kątem studiów i uczelni, na którą chcemy się dostać. Prawo w zarządzaniu studia będzie wymagało znajomości języków obcych, ale także WOSu, polskiego, czy historii.
Awatar użytkownika
kira29
Posty: 342
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:00

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: kira29 »

Po takiej maturze, najlepiej aplikować na kierunku i wybrać takie uczelnie, które spełnią Twoje oczekiwania, a przede wszystkim wejdzie w zakres Twoich oczekiwań. Studia MBA Warszawa to opcja właśnie dla Ciebie! To uczelnia na najwyższym, najbardziej dopasowanym i bardzo wysokim poziomie, który spełni wiele potrzeb, szczególnie w zakresie nauczania. To uczelnia przyszłości! Zadbaj więc o to, aby wejść w jej szeregi i zajrzyj na https://studia-mba.pl/ gdzie dowiesz się wszystkiego.
Awatar użytkownika
kasia19
Posty: 120
Rejestracja: 07 paź 2019, 22:43

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: kasia19 »

Moje dziecko zdaje w tym roku maturę z 2 języków obcych . Najgorzej sobie radzi z angielskim , dlatego zamówiłam dla niego dodatkowe materiały pomocnicze takie jak " Teraz matura. Język angielski. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy i rozszerzony" z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/seria/teraz-matura. Arkusze maturalne, poziom podstawowy i rozszerzony stanowi praktyczne przygotowanie do ustnego i pisemnego egzaminu z języka angielskiego,
.
Awatar użytkownika
PatkaM
Posty: 81
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:44

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: PatkaM »

Pomysł świetny, na całe szczęście nie musiałam długo namawiać córki na taką maturę i wybór odpowiedniego liceum, które to umożliwi, da większe możliwości;) Córka chodzi do podstawówki Te Vizja Okopowa i jest tu super, szkoła daje ogromne możliwości - kolejnym krokiem jest Liceum Ogólnokształcące IB.
Awatar użytkownika
kira29
Posty: 342
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:00

Re: Dwujęzyczna matura

Post autor: kira29 »

Warto także przygotować się na działania w obrębie nauki dla samego siebie :) to bardzo ważna kwestia, dlatego tak wiele osób poświęca jej sporo uwagi. Jeśli zatem zależy Ci na wiedzy i doświadczeniu w kwestiach praktyki i mówienia, kurs https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online jest wprost idealny! Ja bardzo wiele dla siebie z niego wyciągnęłam dla siebie i niezwykle cieszę się z jego działania.
Goń

matura

Post autor: Goń »

Wiecie co, mam do was małą prośbę. Czy jest ktoś w stanie polecić mi jakieś miejsce, w którym można liczyć na jakieś sprawdzone osoby, które prowadzą kursy maturalne chemia ? Chciałabym pomóc jakoś córce w tym temacie, ponieważ wiem, że nauki ścisłe nie są dla niej łatwe do przyswojenia, a matura już za rok, więc czasu nie zostało jakoś super dużo. Będę wdzięczna za jakieś namiary od was :)
ODPOWIEDZ