Część świata a podejście do zwierząt

Różniaste różności!
Awatar użytkownika
passenger
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 10:03

Część świata a podejście do zwierząt

Post autor: passenger »

Witam :) Pasjonuje się postrzeganiem zwierząt w kulturze. Interesuje mnie to jak zwierzęta są traktowane, jakie znaczenie się im nadaje (np. działanie lecznicze), czy wierzy się w to, że mają duszę. Ostatnio czytałem o tym czy zwierzęta mają osobowość https://perso.in/blog/czy-zwierzeta-maja-osobowosc/ kolejny raz przekonując się o tym jak wiele je łączy z życiem społecznym człowieka. Będę wdzięczny za podesłanie materiałów nt postrzegania zwierząt w różnych częściach świata - linki, tytuły książek oraz podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
_frankusiek_
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 13:26

Re: Część świata a podejście do zwierząt

Post autor: _frankusiek_ »

Bardzo ciekawy temat! Cieszę się, że w końcu go ktoś poruszył, bo różne kultury mają zupełnie inne postrzeganie zwierząt i warto o tym dyskutować i pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie :)

___
korekta deklaracji
mniuś

Re: Część świata a podejście do zwierząt

Post autor: mniuś »

Nie do końca wiem coś więcej na ten temat, ale z pewnością zupełnie inaczej podchodzi się do zwierząt w różnych częściach świata. A wynika to z różnic kulturowych. Chociażby jeśli chodzi o królika, to dawniej hodowano je na mięso a teraz już nie. Moja sąsiadka ma kilkanaście takich królików, które stara się jak najlepiej traktować. Nawet karmę dla nich kupuje tutaj https://www.diawoli.pl/karma-dla-krolik ... 11_65.html bo jej zdaniem jest to najlepsza karma dostarczająca tgo czego króliki potrzebują do prawidłowego rozwoju
Awatar użytkownika
cinno
Posty: 120
Rejestracja: 28 lip 2020, 19:01

Re: Część świata a podejście do zwierząt

Post autor: cinno »

Zwierzęta są bardzo ważne, w szczególności te zamieszkujące lasy jak dziki. Nie wiem czy wiecie, ale dziki mają ogromny wpływ na środowisko i bez nich lasy nie byłyby takie same. Zachęcam was do przeczytania tego artykułu: https://posadzimy.pl/blog/dzik-niedocen ... ich-lasow/ Na pewno zainteresuje was równie mocno, jak mnie.
ontek

Re: Część świata a podejście do zwierząt

Post autor: ontek »

Dobrym pomysłem jest zrobienie kilku badań przed przyniesieniem do domu zwierzaka, a jedną z ras zdecydowanie wartych rozważenia jest Cane Corso. Z tego co wiem, ta rasa jest inteligentna i lojalna, co czyni ją świetnym towarzyszem. Więcej informacji na temat tej rasy można znaleźć na stronie https://zoocial.pl/pies/rasy-psow/cane- ... nformacje/.
ODPOWIEDZ