Przygotowanie na wyprawę survivalową

Ruszamy w podróż po naszym pięknym kraju! Góry, morze, jeziora - polecamy najlepsze destynacje.
Awatar użytkownika
Amanda
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2020, 5:33

Przygotowanie na wyprawę survivalową

Post autor: Amanda »

Jak przygotować się na wyprawę survivalową?
Survival to sztuka przetrwania, w trakcie której można zmierzyć się z przeciwnościami - zarówno zewnętrznymi (nieprzychylnymi warunkami terenu, pogody), jak i wewnętrznymi (słabościami). Jeśli masz ochotę wziąć udział w wyprawie survivalowej, koniecznie przeczytaj, jak się przygotować.
Co można, a czego nie można mieć w trakcie survivalu?
Choć niewątpliwie trudny i wymagający, survival - w przeciwieństwie do bushcraftu - pozostawia szerokie pole możliwości pod względem technik przetrwania, zabieranych ze sobą przedmiotów oraz używania rzeczy napotkanych. W survivalu do dyspozycji jest... wszystko. Co tylko człowiek jest w stanie wykorzystać, by przetrwać w trudnych warunkach, to uznaje się za dozwolone. W efekcie wyposażeniem survivalowca mogą być zarówno nóż, lina i krzesiwo, jak i wygodny śpiwór, telefon z GPS-em i zapalniczka elektryczna.
Podstawowe wyposażenie survivalowca
W trakcie wyprawy survivalowej będziesz musiał wygodnie przemierzać kilometry w trudnych warunkach. To oznacza, że potrzebujesz trwałego i zabezpieczającego ciało ubrania oraz ograniczonej liczby lekkich i praktycznych przedmiotów. Wśród ubrań powinny znaleźć się mocne buty takie jak Magnum Opus, polar, kurtka przeciwdeszczowa, długie spodnie. Odzież musi być termoaktywna, swobodna, oddychająca i dopasowana do warunków, w których będziesz wędrował.
Niezbędny element wyposażenia survivalowca to wodoszczelny, pojemny i wytrzymały na obciążenie plecak, np. wojskowy. Upewnij się, że masz w nim: nóż, linę, środki pierwszej pomocy, kompas, krzesiwo, latarkę, podstawowe narzędzia do zmieniania terenu (np. łopatę saperkę czy maczetę), wysokoenergetyczną żywność, wodę (i butelkę z filtrem do uzdatniania zastanej wody), telefon z zapasem baterii, mapę terenu, namiot, śpiwór.
Obrazek
Jak przygotować się do survivalu?
Jeżeli to Twoja pierwsza wyprawa survivalowa, wcześniej odpowiednio się do niej przygotuj, by podołać wyzwaniu nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Dobrym pomysłem będzie bieganie - najpierw po prostej drodze, potem po nierównym podłożu, np. w lesie. Niektóre osoby zapisują się na siłownię, by poza wyrobieniem wytrzymałości pracować nad siłą. Pamiętaj, że bycie wysportowanym może oznaczać wiele rzeczy: wytrzymałość, szybkość, siłę, moc, gibkość, zręczność. W trakcie survivalu przydadzą się zwłaszcza wytrzymałość, siła i zręczność.


Artykuł powstał przy współpracy z firmą Morowo.com.pl.


Zdj. Shutterstock