Borelioza

Ruszamy w podróż po naszym pięknym kraju! Góry, morze, jeziora - polecamy najlepsze destynacje.
Meandry Uczuć

Borelioza

Post autor: Meandry Uczuć »

Bardzo poważna a niestety coraz więcej kleszczy przenosią tą chorobę. Samych kleszcze jest z roku na rok bardzo dużo i niestety trzeba się przed nimi bardzo chronić. Jak już jednka dopadnie nas ta choroba to uważam, że wspomaganie takimi suplementami diety https://www.sklepzycia.pl/preparaty-sup ... boreliozan to bardzo dobry pomysł.
Adaś

Re: Borelioza

Post autor: Adaś »

Mówimy borelioza i myślimy sobie - to nas nie dotyczy. To bardzo częsty błąd.Nikt nie wymaga byśmy mieli ze sobą lekarstwa itp. Uzbrójmy się przed sezonem na kleszcze w wiedzę. Na tym blogu znalazłam tzw .ABC w tej tematyce - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 . Czy więcei na przykład ,że szacuje się ,że około 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii wywołującej boreliozę? To jednak nie zwalania nas z wizyty u lekarza.
Miśka

Re: Borelioza

Post autor: Miśka »

Powiem tak. Może zanim zaczniemy leczyć spróbujmy zapobiegać a dopiero później bądźmy przygotowani na to co należy zrobić w takim wypadku. Wiedza w tej ważnej sprawie jest niezwykle ważna - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ .Nie wiem czy na przykład wiecie ale około 30 % kleszczy to nosiciel bakterii wywołującej boreliozę. Czy to oznacza ,że mamy się nie badać i liczyć na łut szczęścia ? - absolutnie nie.
ODPOWIEDZ