Samochód a wyjazd

Wątek o tym, jak zaplanować podróż autem, o czym pamiętać przy pakowaniu, czego unikać.
dromadka

Samochód a wyjazd

Post autor: dromadka »

Jestem ciekawa jak przygotowujecie samochód na dłuższa podróż? I jakimi autami najczęściej podróżujecie, na co zwracacie uwagę i czy ogólnie lubicie jeździć w dalekie trasy samochodem?
Awatar użytkownika
iuala
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2020, 14:11

Re: Samochód a wyjazd

Post autor: iuala »

Dalekie trasy samochodem, sa ciekawe i to bardzo :) Ale trzeba pamiętać o wielu rzeczach, samochód przede wszystkim musi być sprawny. Dobrze jak jest odpowiednio przygotowany. Generalne mycie samochodu jest wazne przed takim dłuższym wypadem. Warto pomyśleć o odpowiednich kosmetykach, które nie tylko nam auto umyją ale również je zakonserwują i mysle tu w szczególności o lakierze.
Julek

Re: Samochód a wyjazd

Post autor: Julek »

Mycie to jedno, auto na trasie i tak się ubrudzi. Moim zdaniem najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie pojazdu. Kamerka, system antynapadowy i wszelkie tego typu rzeczy. Szczególnie jeśli jedziemy w dłuższą trasę, do kraju, którego nie znamy. Nigdy nie wiadomo, co ludziom może wpaść do głowy. My kiedyś mieliśmy niefajną sytuację ze złodziejaszkami i, gdyby nie agencja ochrony, której powierzyliśmy odpowiednie zabezpieczenie pojazdu, odzyskanie skradzionego samochodu https://juwentus.pl/pl/dom-i-rodzina/od ... h-pojazdow byłoby wręcz niemożliwe. Po tym doświadczeniu jesteśmy ostrożniejsi, choć i tak wiemy, że w razie czego, możemy liczyć na pomoc ekipy interwencyjnej. Tak że moim zdaniem tzw. must have na wyjazd to odpowiednie systemy zabezpieczające auto, potem martwmy się o jego wygląd ;)
Awatar użytkownika
dorada
Posty: 75
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:06

Re: Samochód a wyjazd

Post autor: dorada »

Tak naprawdę to nigdy nie wiesz na jakie auto trafisz. Może się okazać na przykład bardzo awaryjne. Tak było w moim przypadku i dlatego cieszę się, że za każdym razem pomagała mi świetna pomoc drogowa Gdynia - holowanie i transport na lawecie: http://pomocdrogowagdynia.pl/ .
ODPOWIEDZ