Tradycyjny kamper czy bus?

Gdzie kupić namiot? Jaki wybrać? Czy warto zainwestować w kampera? Podziel się swoją opinią i doświadczeniem!
Bogumiłłka

Tradycyjny kamper czy bus?

Post autor: Bogumiłłka »

Cześć wszystkim :)

pomóżcie nam zdecydować, co wybrać - tradycyjny kamper czy kupić busa i przerobić go na kamper? Mój chłopak uważa, ze lepiej kupić, bo mniej roboty będzie. Ja z kolei jest za zakupem busa i zrobienie go całkowicie pod siebie i własne potrzeby. Wiem, że zakup busa niesie za sobą dużo pracy, która w większej mierze spadnie na mojego chłopaka, ale myślę, że milej będzie się podróżowało autem, które samemu się stworzyło :)

Może są tutaj osoby bardziej doświadczone w temacie? Ale nie ze strony teoretycznej, bo i ja wiedzę takową posiadam, ale ze strony praktycznej, kto będzie w stanie powiedzieć, jakie to mniej więcej koszty, czy się opłaca i czy trudno to wszystko zorganizować?

pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź
------------------
polecam - lakiernik Poznań - najlepszy!
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 386
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:39

Re: Tradycyjny kamper czy bus?

Post autor: Zdzisiek78 »

Wszystko zależy od budżetu, w sensie czy mówimy o nowych pojazdach, bo są to wysokie ceny. Zazwyczaj spotykam się z kamperami, jednak takiego busa można zrobić, jak słusznie zauważyłaś bardziej "pod siebie". Osobiście polecałbym najpierw wynajęcie kampera, czy busa, żeby przekonać się, który z nich jest bardziej praktyczny. Jest sporo materiałów w tym zakresie łącznie z przedziałem cen, przykładowo: https://jaki-kod.pl/wynajem-busa-ile-ko ... jecie-busa. Podczas najmu warto porozmawiać również z osobą, która posiada na co dzień praktyczną wiedzę w tym zakresie.
mórarz

Re: Tradycyjny kamper czy bus?

Post autor: mórarz »

Zdecydowaliśmy się na przejazd busem w ramach transportu międzynarodowego. Zrealizowaliśmy to z użyciem https://www.samcarbus-holandia.pl/trasy-i-cennik oraz ich oferty .Tym sposobem ruszyliśmy w komfortowych warunkach a przede wszystkim szybko, czyli zgodnie z naszymi oczekiwaniami - kapitalny wybór.
jonezą

Re: Tradycyjny kamper czy bus?

Post autor: jonezą »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://presscontent.pl/artykuly-sponsorowane/
ODPOWIEDZ