Uzależnienie

Różniaste różności!
kodyś

Uzależnienie

Post autor: kodyś »

Jak wygląda terapia uzależnień w Polsce? Czy jest to psychoterapia czy raczej jest to leczenie farmakologiczne? Która formuła jest lepsza? Która ma większą skuteczność? Czy psychoterapia w takim problemie ma w ogóle sens?
Ćwik

Re: Uzależnienie

Post autor: Ćwik »

Mój dobry kolega od zawsze lubił imprezować, niestety kiedyś popłynął i to bardzo. Mieszał alkohol z narkotykami przez co trafił w ciężkim stanie do szpitala. Tam lekarz zalecił mu detoks i odwyk a ja postanowiłem mu pomóc i znalazłem ośrodek Forest dzięki któremu odzyskałem kumpla.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 266
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:18

Re: Uzależnienie

Post autor: Bodzio12 »

Jeśli chcecie wybrać się na terapię uzależnień to polecam wybrać najlepszy ośrodek a według mnie jest to https://terapia-totu.pl oni do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem, nie oceniając. Pracują tam najlepsi terapeuci i psycholodzy. Polecam serdecznie to miejsce.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 68
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:01

Re: Uzależnienie

Post autor: Dorcia »

Jeśli chodzi o wybór dobrego ośrodka uzależnień to z pewnością można zdecydować się na Lewin. Pracują w nim specjaliści z prawdziwego zdarzenia, którzy całym sercem angażują się w problemy podopiecznych. Ich terapie są niezwykle efektywne, a pacjenci całkiem szybko dochodzą do siebie i są zadowoleni z pobytu w tej placówce.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 386
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:39

Re: Uzależnienie

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zapoznac sie z nałogiem,jakim jest alkoholizm? Jak zrozumiec taka osobe? Chętnie dowiem się więcej na ten temat https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/od ... alkoholowy Proszę o wasze opinie,chętnie dowiem się więcej.
Awatar użytkownika
ewa920
Posty: 167
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:57

Re: Uzależnienie

Post autor: ewa920 »

Skoro o alkoholu mowa, to może szukasz prawnika, aby pomógł w przypadku gdy osoba prowadziła samochód po alkoholu? Nawet doświadczony prawnik nie pomoże w przypadku, gdy osoba prowadziła samochód pod wpływem, bo winę trzeba ponieść, ale można pomyśleć o mniejszej karze. Powiem Wam, że warto polecenia jest adwokat jazda po alkoholu - https://jazdapopijaku.pl/
Piękna22

Re: Uzależnienie

Post autor: Piękna22 »

Jeśli chodzi o uzależnienia to nie tylko ta osoba musi się leczyć ale potrzebna będzie zazwyczaj także terapia dla rodziny. Pełną opiekę w takim zakresie dostaniesz tutaj https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/l ... znionej-2/ Mają najlepszych specjalistów i dobre wyniki leczenia.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie

Post autor: uzależnienie32 »

Byłam lekomanem, niestety nie dawałam sobie rady z tym uzależnieniem, za każdym dniem było coraz gorzej. Poznałam osobę która była na terapii w leczenie uzależnień więc zdecydowałam się na terapie tam. Miesiąc pobytu bardzo mi pomógł, na nowo otrzymałam siłę do walki o abstynencję i jestem już pół roku w swoich postanowieniach.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 68
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:01

Re: Uzależnienie

Post autor: Dorcia »

Dużo jest ośrodków terapeutycznych. Tak samo jak za granicą. W końcu tak bardzo się chyba nie różnimy w tym. Wszędzie są ludzie uzależnieni i tak samo ich się leczy. Zresztą można sprawdzić jak wygląda sytuacja tu na miejscu. Najważniejsze aby chcieć się leczyć.
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 86
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:21

Re: Uzależnienie

Post autor: Nastka »

Są różne metody leczenia ale wydaje mi się, ze taka najbardziej skuteczną jest pobyt w specjalnych placówkach medycznych. Na przykład o Ośrodku Terapii Mental Relax House słyszałam bardzo dużo dobrego. Znajomej mąż tam przebywa i jest duża szansa na wyleczenie z nałogu.
gumiś

Re: Uzależnienie

Post autor: gumiś »

Jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu, to wydaję mi się, że wartą uwagi metodą jest wszywka alkoholowa w Nowym Targu. Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu. Wiele osób dopiero dzięki zaszyciu mogło przestać pić nałogowo. Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana.
kuchić

Re: Uzależnienie

Post autor: kuchić »

Co do leczenia uzależnień to sama bardzo chętnie czegoś więcej na ten temat się dowiem. Bo jak się okazało to mój brat uzależnił się od wszelkiego typu gier. I nie mam zamiaru czekać, aż spadnie na samo dno i zacznie wszystko sprzedawać. Dlatego też szukam jakiś wskazówek jak takiej osobie można pomóc. I tak też między innymi trafiłam na ośrodek Nefo w którym to mają bardzo dobrych terapeutów, którym to na pewno uda bratu się pomóc.
łucjaa

Re: Uzależnienie

Post autor: łucjaa »

Moim zdaniem niezbędny jest detoks alkoholowy, który można odbyć w https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ . Moja ciocia była na tym detoksie i powiem wam, że naprawdę jej pomógł. Widać całkowitą zmianę na lepsze, znalazła pracę i w ogóle nie tyka już alkoholu
Kółko

Re: Uzależnienie

Post autor: Kółko »

Przyznam szczerze, że również poszukiwałem jakościowego ośrodka leczenia uzależnień. Potrzebna mi była jakościowa terapia, bo czułem, że problem alkoholowy się pogłębia. Trafiłem na ofertę ośrodka Borowik i muszę przyznać, że ichniejsza terapia okazała się dla mnie zbawienna. Polecam wszystkim tym, którym zależy na tym, aby żyć.
oktavia

Re: Uzależnienie

Post autor: oktavia »

No z uzależnieniem trzeba walczyć, bo to nie jest nic dobrego. Jak chodzi o alkoholizm, to doskonale sprawdza się wszywka https://wszywka-poznan.pl , która wywołuj zatrucie alkoholowe już po 15 minutach po spożyciu. To doskonała metoda na to, aby zapanować nad swoim uzależnieniem.
Palpatina

Re: Uzależnienie

Post autor: Palpatina »

Odwyk to trudna, ale niezwykle ważna droga do odzyskania kontroli nad swoim życiem. Każdy krok w stronę zdrowia psychicznego i fizycznego zasługuje na ogromny szacunek. Trzymajcie się, bo każdy dzień bez uzależnienia to zwycięstwo. na przyklad rozwiazaniem moze byc terapia wstrząsowa dla alkoholika https://centrumkrajna.pl/terapia-wstrza ... lkoholika/
faworki

Re: Uzależnienie

Post autor: faworki »

Alkoholizm to niebezpieczny i destrukcyjny nałóg, który może zrujnować życie i związki. Na szczęście dostępna jest pomoc. https://alkodoktor.pl/ zapewnia implant alkoholowy, który działa w celu zmniejszenia głodu alkoholowego, ułatwiając uwolnienie się od uzależnienia.
huliaa

Re: Uzależnienie

Post autor: huliaa »

Najważniejsze jest to, aby dać sobie pomóc. Ja przykładowo ostatnio znalazłam świetny ośrodek leczenia uzależnień Zapowiednik, gdzie naprawdę można liczyć na fachowe wsparcie, otwartość, przyjemną atmosferę. Oni pomogą wam znaleźć czynniki umożliwiające "dobrą jakość życia". W zależności od rodzaju terapii, udział w programie trwa 18. miesięcy.
ODPOWIEDZ