EuroTrip 2020

Gdzie na wakacje? Polecamy najciekawsze miejsca w Europie - miasta, plaże, muzea, restauracje.
Awatar użytkownika
piro
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2020, 11:23

EuroTrip 2020

Post autor: piro »

Hej :D
Planuję wyjazd po Europie, liczę na jakieś wskazówki i porady od osób, które przejechały podobną trasę albo maja spore doświadczenie w podróżowaniu :)

Wyjazd planuje w połowie kwietnia ( tak wiem, nie jest to termin na idealna i wymarzoną słoneczną pogodę :lol: :lol: ), myślę, że w 10 dni powinno wystarczyć. Wyjazd z Krakowa, docelowo do Chorwacji. Zakładam dziennie przejeżdżać około 300 / 400 km, z miejsca noclegu wyjeżdżać max do godziny 10 żeby jeszcze za dnia dojechać do następnego miasta. Kraje które w tym czasie zobaczymy to :
Słowacja-Austria-Słowenia-Włochy-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina-Węgry

1. Kraków - Bratysława
2. Bratysława - Triest (przez Austrię)
3. Triest - Senj
4. Senj - Split
W Split zostać 2-3 noce

Powrót
5. Split - Banja Luka
6. Banja Luka - Budapeszt
7. Budapeszt - Kraków

Jedziemy w 4 osoby, auto kombi w gazie, spalanie w trasie poniżej 10l/100km. Liczyłem z grubsza trasę, na paliwo oraz winiety wychodzi około 1000 zł.

Szukałem już informacji w internecie, na pewno będziemy wykupywać polisę ubezpieczeniową wakacyjna, oraz dodatkowo polisę assistance w razie problemów z autem.

Jednak warto jeszcze poznać opinię oraz rady od osób, które przejechały podobną trasę albo były w tych miejscach.

Wiem, że przy tak krótkim wyjeździe nie nastawiam się że zwiedziemy dużo, bardziej chodzi tu o sam fun podróży, aczkolwiek co warto zobaczyć będąc po trasie i w tych miastach ?

Pozdrawiam :)